In Words

27.09.2013 / Piątek / 17:00

Dyskusja: ‚Jakiej sztuki w przestrzeni publicznej potrzebuje Lublin?’
ACK Chatka Żaka – Inkubator Medialno-Artystyczny (ul. Radziszewskiego 16)Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy różne osoby zaangażowane w przedsięwzięcia lokujące sztukę w przestrzeni Lublina: artystów, animatorów, organizatorów, historyków i krytyków sztuki oraz odbiorców. Którzy wspólnie poszukają odpowiedzi na tytułowe pytanie: jakiej sztuki w przestrzeni potrzebuje Lublin?Podjęty problem zdaje się dziś szczególnie istotny, bowiem z jednej strony wzrasta liczba wydarzeń artystycznych wykorzystujących tkankę miejską, a sztuka w przestrzeni zdaje się przeżywać swój renesans. Z drugiej jednak strony organizatorzy działań często rozdarci są pomiędzy akcje estetyzujące i prowokujące, lub dopiero poszukują klucza do własnych działań w przestrzeni publicznej. Niekiedy zapominając, że to odpowiedzialne działanie, w którym spotyka się subiektywna wartość dzieła z takimi kwestiami jak wspólnotowość, społeczne oddziaływanie, czy w końcu – funkcja sztuki.

Dlaczego tak się dzieje? Jakie cele stoją za inicjatywami związanymi ze sztuką w przestrzeni Lublina? Co tymi działaniami chcemy osiągnąć? Na jaki problem owe działania mają być odpowiedzią i komu mają służyć?

Na te i inne pytania odpowiedzieć spróbują: Cezary Hunkiewicz (socjolog, animator kultury, Europejska Fundacja Kultury Miejskiej), Jarosław Koziara (artysta), Hubert Mącik (Miejski Konserwator Zabytków w Lublinie), Szymon Pietrasiewicz (animator kultury, Pracownia Sztuki Zaangażowanej Rewiry), Magdalena Ujma (krytyczka sztuki, kuratorka wystaw), Barbara Wybacz (kulturoznawczyni, ACK Chatka Żaka), Krzysztof Żwirblis (artysta, kurator, historyk i krytyk sztuki).
Spotkanie poprowadzi: Marta Ryczkowska (historyczka i krytyczka sztuki).

zdjęcie-25

7 responses to “In Words

  1. Pingback: Jakiej sztuki w przestrzeni potrzebuje Lublin? Informacje o dyskusji | LUBELSKI FESTIWAL GRAFFITI·

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s