All My City 2014

All My City In… W programie działania ponad kilkudziesięciu twórców, premiery filmowe, realizacje wielkoformatowe, warsztaty oraz wystawa legendarnej amerykańskiej fotografki – Marthy Cooper w Brain Damage Gallery .

Hasło All My City In jest kluczem do odkrywania miasta i myślą przewodnią festiwalu.

Festiwal rozpocznie się w piątek 20 czerwca otwarciem Galerii Zewnętrznej na ścianie skweruprzy ulicy Peowiaków. Działalność Galerii zainauguruje ekspozycja wykonana przez Kamila Kuzko, twórcę wywodzącego się z Lublina, artystę malarza i autora murali realizowanych w Polsce i poza jej granicami.

Od 23 czerwca w przestrzeni miasta działać będą światowej sławy muraliści: Sainer oraz Bezt tworzący duet Etam Cru. Ich praca powstanie na jednym z podwórek przy ul. Lubartowskiej, niegdyś reprezentacyjnej, dziśzaniedbanejprzestrzeni miasta.

W piątek 27 czerwca o 19:00 odbędzie się polska premiera – zbierającego doskonałe recenzje – filmu Style Wars 2, swoistej kontynuacji kultowego dokumentu o nowojorskim graffiti.

W sobotę 28 czerwca, o 10:00 niepowtarzalna szansa na udział w warsztatach sztuki ulicznej prowadzonych przez Vlep[v]net / V9, czyli najbardziej zasłużoną instytucję street artu w Polsce. Warsztaty odbędą się na Moście Kultury, są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Kulminacja festiwalu nastąpi 28 czerwca o 18:00 w Brain Damage Gallery. Zapraszamy wówczas na  wernisaż wystawy „Evolution of a Revolution” Marthy Cooper. Będzie to pierwsza w Polsce wystawa tej legendarnej, nowojorskiej fotografki uznawanej za matkę chrzestną światowego graffiti.

LFG: All My City uzupełni afterparty w Czarnym Tulipanie w sobotę 28 czerwca od godziny 21:00 (zagra m.in. związany m.in. z Keep On Serchin’ DJ Risky).