„All My City In…” Wernisaż 30.08 o 19:00

Nie wierzymy, że writing da się sprowadzić do encyklopedycznego spisu treści z małą formułką roszczącą sobie prawo definiowania zjawiska. Nie wierzymy też, że choćby najwnikliwsza dokumentacja wytworów graffiti, pozwoli uchwycić, jak złożony jest świat kryjący się za tagami i przybranymi imionami.

Co więcej, nie wierzymy, że można cokolwiek zrozumieć z graffiti, dopóki nie spojrzy się oczami, którymi writerzy widzą miasto.

Dlatego wystawa  chce spełnić rolę tych oczu. Przedstawia więc sposoby widzenia miasta charakterystyczne dla twórców graffiti z najróżniejszych części świata. Jesteśmy zdania, że sposób, w jaki writerzy postrzegają przestrzeń jest nie tylko odmienny od większości społeczeństwa, ale przede wszystkim bardziej złożony, bogatszy a przez to zdecydowanie ciekawszy. A zgromadzenie w jednym miejscu wielu punktów widzenia i kilkudziesięciu opowieści o przestrzeni może dać ciekawy efekt. Szczególnie, jeśli myślą przewodnią jest indywidualny i charakterystyczny rys twórczości każdego z writerów. Którzy tym razem mówią innym narzędziem niż farba.

Ten foto-projekt z pogranicza etnografii wizualnej i sztuki ma na celu poznanie rozmaitych sposobów percepcji i definiowania miasta. Warto zaznaczyć, że wyłaniający się na wystawie obraz może być daleki od oczekiwanych wzorców prezentacji ulicznych działań. Ale pytanie „jak writerzy z całego świata widzą przestrzeń, w której tworzą”, warte jest tego ryzyka. Do projektu zaprosiliśmy twórców z odmiennych kultur, niezależnie od ich stażu w teatrze ulicznych działań. I tym sposobem w wystawie udział biorą:

A1One/Iran,
Bart/Myanmar,
Basick/Peru,
Bostone/Poland,
Boris (The Grifters)/Bulgaria,
Buni/Spain,
Point/Czech Republic,
Does/Brasil,
Ekin/Hungary,
Fisek/Chile,
GrisOne/Colombia,
Inka /Germany,
Jacek Walesiak/ Poland,
Jotemel/Poland,
Kripoe/ Germany,
Miesto/Poland,
Minzo/India,
Nug/ Sweden,
Pantal/Poland,
Potiks/Poland,
Reno/Poland,
Roes/Poland,
Sput/Lithuania,
Stan/Russia,
Tius/Poland,
Vino/Spain

Odbiór wystawy wzbogaci tematyczny set muyczny przygotowany przez Ducziego/ Champion Sound Show

„Każdy obraz ucieleśnia jakiś sposób widzenia. Patrząc na zdjęcie, zachowujemy stale — jakkolwiek niewyraźnie — świadomość istnienia fotografa, który dokonał selekcji tego właśnie widoku spośród nieskończonej liczby innych możliwych widoków.“ (J. Berger, „Sposoby widzenia”)

Wernisaż: 30 sierpnia, piątek, godz. 19.00
Miejsce: Brain Damage Gallery / Stary Bombpark / Męczenników Majdanka 6a, Lublin.

AllMyCityIn100x70

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s